PINARELLO vstupuje na MTB trh s Dogmou XC

Revolučnú novinku v oblasti MTB bajkov prináša PINARELLO v podobe novej Dogmy XC. Po týždňoch špekulácií spoločnosť PINARELLO oficiálne spustila svoj dlho očakávaný vstup na MTB trh. Oficiálne začína off road program s rovnakou filozofiou, ktorá im už doteraz priniesla najzvučnejšie meno v cestnej cyklistike, a to filozofiou kontinuálnych inovácií.
Dogma XC 9.9 je dôkazom, že na MTB rámoch sa dá stále niečo vylepšiť a zdokonaliť. Ponúka širokú škálu pokročilých riešení, z ktorých najpozoruhodnejším je jej zadný trojuholník s ONDA XC Asymmetric Twin Arms – rozdelenie zadnej stavby vo vertikálnom aj v horizontálnom smere. Tento revolučný systém prenáša vibrácie zadnej stavby rovnomerne na väčšiu plochu sedlovej trubky. Rám tak poskytuje vyšší komfort, bez toho, aby stratil na tuhosti a odozve pohonu. Týmto sa stáva Dogma XC 9.9 od PINARELLA bezkonkurenčnou v oblasti hardtailových bajkov.

Inžinieri z labáku PINARELLA sa pohrali aj s ostatnými, nie menej dôležitými časťami bajku. Inovovali technológiu bŕzd, geometriu prednej vidlice, ako aj riešenie umiestnenia káblov. Nedali sa zahanbiť ani použitím materiálu a pre výrobu rámu zvolili exkluzívny carbon 60HM1K od Torayca s použitím Nanoalloy technológie pre maximálnu odolnosť rámu vočí poškodeniu.

Nová Dogma XC bola predvedená verejnosti po prvýkrát na Granfondo LaPina, ktoré sa konalo 15. júla v Trevise, v Taliansku.

Záujemcovia si ju môžu vyskúšať aj na predvádzacích akciách Eurobike v Nemecku, ExpoBici v Padove (Taliansko) a EICA výstave vo Verone (Taliansko). Bajkeri, máte sa na čo tešiť!

Cena: od 3399 EUR