PINARELLO Bicykle

Všetko začalo v roku 1952 v talianskom Villorba di Treviso, kde značku PINARELLO  založil Giovanni Pinarello. Osobitný prístup, dizajn a spracovanie rýchlo vyniesol bicykle PINARELLO  medzi svetovú špičku a vo svete cyklistiky sa MadebyPinarello™  stáva pojmom.

Značka stála pri veľkom počte obrovských úspechov a podporovala radu profesionálnych teamov. V súčasnosti využívajú vybavenie PINARELLO s komponentami MOST teamy MovistarSky. Práca firmy bola ocenená prestížnym časopisom Bicycling. Cenu za najlepší bicykel na svete získal v roku 2007 model PARIS, v rokoch 2008 a 2009 model PRINCE a nakoniec v 2010 DOGMA. Výhradným dovozcom bicyklov značky PINARELLO na Slovensko je firma DAVORIN, s.r.o. a nakupovať môžete aj cez e-shop so športovým oblečení a bicyklami.

DOGMA 65.1 Think2 a DOGMA XC
DOGMA 65.1 Think2 a DOGMA XC

Vývojári Pinarella priniesli medzi technológie v odvetví cyklistiky veľké množstvo prevratných riešení, od prednej vidlice a zadnej stavby s označením ONDA, cez prvý asymetrický rám ThinkAsymetric™ až po najnovšiu novinku, MTB bicykel so systémom TwinArms™ a mnoho ďalších. Bezchybný dizajn, unikátne linky a grafické stvárnenie sú  tvorené s láskou a dôrazom na detail. Stačí sa dotknúť, objaviť kontúry asymetrického tvaru, pocítiť tuhosť, nadchnúť sa krásou. To sú bicykle PINARELLO.

To sú horúce novinky z kolekcie pre rok 2013. Vlajkovou loďou sa stáva DOGMA 65.1, ktorá po menších úpravách vychádza z pôvodného modelu Dogma2. Tento extrémne tuhý rám už stihol pomôcť k 7 víťazstvám na Tour de France 2012 teamom Movistar a Sky, rovnako aj k celkovému prvému a druhému miestu na tejto Grandtour, v podaní B.Wigginsa a C.Froomea.

S budúcou sezónou sa Pinarello rozhodlo vstúpiť aj na pole MTB.  Dogma XC 9.9 je jasným symbolom skúsenosti, originality a jedinečného dizajnu. S plne asymetrickým rámom o hmotnosti úžasných 1050g, 29“ kolesami a odlišnou geometriou na akú sme boli doteraz zvyknutý je jedinou možnosťou, ktorá Vás napadne pri predstave na perfektný horský bicykel.

PINARELLO má v súčasnosti v portfóliu 10 modelov cestných bicyklov, z ktorých 7 disponuje plne asymetrickým rámom, zvyšné využívajú asymetrickú zadnú stavbu a prednú vidlicu. Pre kategóriu MTB je postavená už spomínaná Dogma XC a Mantha s hliníkovým rámom. Na časovku je špecializovaný GRAAL, so ziskom zlatej a bronzovej medaily na Olympijských hrách 2012. Na triatlon sú určené 2 modely a 3 sú špecializované na dráhu. V Pinarelle sa nezabúda ani na deti, model FPZERO je určený pre tých najmenších pretekárov.