Spolupráca Teamu Sky a PINARELLA predĺžená na rok 2013

Team Sky bude aj v nasledujúcej sezóne jazdiť na bicykloch PINARELLO po tom, čo sa dohodli o predĺžení ich súčasného sponzorstva až do konca roku 2013.
PINARELLO je hlavným partnerom Teamu Sky od ich inauguračnej sezóny v roku 2010 a od vtedy im poskytuje víťazné bicykle.Úzka spolupráca Pinarela s pretekármi a výkonným personálom Teamu Sky im v priebehu troch sezón priniesla 85 víťazstiev v 18 krajinách. Vedenie teamu sa vyjadrilo, že sú šťastní, že práve PINARELLO je ich partnerom, lebo svojim nadšením pre neustále napredovanie a starostlivosťou o team sa líšia od ostatných. Ako team sa vždy snažia neustále zlepšovať a s PINARELLOM majú najlepšiu príležitosť to realizovať. “

Aj prezident Cicli PINARELLO – Fausto PINARELLO sa vyjadril o spolupráci pozitívne. Povedal: „PINARELLO a Team Sky spolu úzko spolupracujú s cieľom rozvíjať naše bicykle a my sme hrdí, že sme hrali rolu v teame Sky, ktorý sa práve vďaka týmto bicyklom stáva najlepším teamom na svete. Sezóna 2012 bola skvelá, no v blízkej a vzdialenejšej budúcnosti toho chceme priniesť oveľa viac.“ Podporu zo strany PINARELLA majú pretekári Teamu Sky nielen v bicykloch Dogma 65.1 Think2, ale aj v časovkárskom špeciáli Pinarello GRAAL.

Lídrom tímu je brit Bradley Wiggins, víťaz tohtoročnej Tour de France a dokonca aj olympijskej časovky. Christopher Froome obsadil druhé miesto na Tour de France 2012 a štvrté na španielskej Vuelte. Celý tím Sky získal celkové víťazstvo v hodnotení UCI WorldTour, no to sú len niektoré z úspechov družstva v roku 2012.

V novej sezóne 2013 bude v tíme chýbať šprintérska hviezda Mark Cavendish. Sky však disponuje množstvom kvalitných pretekárov, s odchodom Cavendisha tak možno dostane viac priestoru E. Boasson Hagen a z hľadiska perspektívny prichádzajú ďalší mladí talentovaný závodníci, napr. z USA a Veľkej Británie.