Úspešná sezóna teamu Movistar

Španielska zostava Movistar spolupracuje so značkou PINARELLO už dlhé roky. Hlavný sponzor teamu sa pár krát menil no najdôležitejšia vec, ktorou je chuť víťaziť, stále zostáva. Družstvo pod rovnakým názvom ako ho poznáme dnes funguje len od roku 2011, ale postupne sa dostáva späť k sláve akú zažilo v časoch Miguela Induraina alebo Alexa Zülleho.

Movistar odviedol v sezóne 2012 skvelú prácu a výsledkom je 5. miesto teamu v celosvetovom UCI WorldTour rankingu, 5. miesto pre Alejandra Valverdeho a 10.miesto obsadil R. Da Costa v rovnakom, teda WorldTour hodnotení. Celkovo zostava odišla víťazne z 29 pretekov, resp. etáp, 72 krát sa ich pretekárom podarilo byť v najlepšej trojici a 225 krát v top-ten.

Hlavnou oporou teamu je španiel Alejandro Valverde, ktorý triumfoval v dvoch etapách Vuelta a Espana 2012,  kde sa celkovo umiestnil na druhom mieste a získal aj dres pre víťaza kombinovanej súťaže. Vynikajúci výkon podal Alejandro s bicyklom PINARELLO Dogma 65.1 aj na Majtrovstvách Sveta v Holandsku kde v napínavom finiši obsadil 3. miesto za víťazom P.Gilbertom a E.B. Hagenom z formácie Sky. Jazdci teamu Movistar si odniesli víťazstvá aj z pretekov Paris-Nice, Giro d´Italia, Tour of Switzerland, Dauphine Libéré a ďalších.

PINARELLO  vybavuje Movistar tým najlepším, na časovku je to model GRAAL a na preteky s hromadným štartom najnovší stroj PINARELLO Dogma 65.1 Think2 s elektronickou sadou CAMPAGNOLO Super-Record EPS 11speed, ktorý je dostupný aj pre Vás, prostredníctvom výhradného dovozcu značky PINARELLO na Slovensko – Davorin.