Titánové riadítka vytvorené revolučnou technológiou 3D tlače

 

Značka Pinarello bola vždy synonymom pre inováciu a výkon. Jednou z hlavných priorít
Pinarella je výskum technologických riešení, ktoré splnia očakávania, vyžadované cyklistami.

S rovnakou filozofiou bola značka Pinarello v roku 2015 priekopníkom v technológii laserového tavenia titánového prášku. Ide v podstate o 3D tlač kovov. Produkty vrobené touto technológiou zodpovedajú najvyšším požiadavkám na materiál. Sú veľmi stabilné a mimoriadne odlahčené. Táto technológia sa väčšinou využíva v letectve, kozmonautike, ale aj v medicínskej či automobilovej technike.

 

 

Experti z Pinarella neváhali a využili túto technológiu pri výrobe revolučných riadítok. Tie otestoval v roku 2015 Bradley Wiggins v snahe prekonať svetový rekord v hodinovke. Tento jeden z najprestížnejších rekordov v cyklistike sa mu nakoniec podarilo vytvoriť. Za hodinu dokázal prejsť vzdialenosť 54,526 km. Predchádzajúci rekord zlepšil o viac ako jeden a pol kilometra.

 

 

V súčastnosti je však už aj táto vzdialenosť prekonaná. Momentálnym držiteľom rekordu je Belgičan Victor Campenaerts, ktorému sa podarilo prejsť za hodinu 55,089 km.

V skutočnosti iba pomocou tejto modernej technológie tlače je možné dosiahnuť inovatívne tvary komponentov, minimálny aerodynamický odpor a správnu pozíciu jazdca.

 

V uplynulých rokoch využívali túto technológiu jazdci tímu Sky/ Ineos. Mohli si tak prispôsobovať riadítka určené na časovku a maximalizovať svoje výkony. O tom, že tento tím bol naozaj úspešný svedčia aj ich 4 víťazstvá na Tour de France.

 

 

V posledných mesiacoch vyvinula značka Pinarello špecializované riadítka pre rekordmana v Ironmane, Camerona Wurfa. Tie stihol vyskúšať aj na tohtoročných MS v Hvaji, kde obsadil 5. priečku. V tomto prípade nebolo cieľom len zlepšiť aerodynamiku riadítok, ktoré boli pre neho špeciálne navrhnuté, ale tiež integrovať systém, pomocou ktorého by mohol pohodlne dopĺňať svoj pitný režim.

 


zdroj: pinarello.com