PINARELLO predstavilo novú Dogmu 65.1 Think2

Počas jednej z najúspešnejších sezón pre teamy Sky a Movistar, podporovaných PINARELLOm , inžinieri v PINARELLO neustále pracovali na zlepšení rámu už aj tak geniálnej Dogmy 2. Nebola to vôbec ľahká úloha, vylepšiť rám, ktorý je považovaný hviezdami ako je Bradley Wiggins a Mark Cavendish za fantastický. M.Cavendish sa už po prvej jazde na Dogme 2 vyjadril takto: „Tento rám je perfektný“. Ďalší tuning sa týkal už len dizajnu a custom lakovania pre Marka.Pre vylepšenie rámu inžinieri PINARELLA použili úplne nové a exkluzívne karbónové vlákno TORAYCA 65HM1K. Vlákno, ktoré je silnejšie, pevnejšie a odolnejšie než akékoľvek jeho predchádzajúce variácie. S týmto materiálom je PINARELLO schopné vyrobiť rám nad očakávania najnáročnejších svetových cyklistov. Je pevnejší a lepšie pripravený čeliť nástrahám cestnej cyklistiky. Použitím karbónu Torayca 65HM1K Nanoalloy ™ v porovnaní s tradičným karbónom, je konečná hmotnosť rámu nižšia, pričom stabilita a bezpečnosť sa zlepšili.

Navyše s rastúcim záujmom o elektronické sady, sa PINARELLO usilovalo vyrobiť rám, vhodný pre mechanické, ako aj elektronické sady. Nová Dogma 65,1 Think 2 je určená pre dokonalú integráciu elektronických sad s vnútorným vedením laniek a kabeláže. Je navrhnutý špeciálne pre špecifickú šírku káblov pre systémy Campagnola, ale aj Shimana.  Avšak, tento rám sa tiež vyrába pre mechanické sady, a to len zmenou niekoľkých káblových zakončení. Súčasťou výbava rámu sú diely na dokonalú integráciu oboch systémov, pre ktoré sa koncový zákazník rozhodne, či už elektronický alebo mechanický.
Tieto zásadné pokroky sú skombinované s predchádzajúcimi technológiami uplatnenými na Dogme 2. Zvýšená pevnosť pri súčasnom znížení hmotnosti. Asymetrický rám a dizajn vidlice, ktorý vyvažuje celkovú asymetriu pohonu. ONDA vidlica a zadná stavba, ktoré ponúkajú nevídaný komfort na inak pretekárskej beštii.
Dogma 65.1 Think2 je k dispozícii v 12 veľkostiach a zákazník si ju môže objednať vo vlastných farbách. Nová Dogma 65.1 Think2 bola prvýkrát predstavená verejnosti na LaPinarello Granfondo v talianskom Trevise 15. júla. Po víťazstve na Tour de France bola hviezdou výstav Eurobike v Nemecku, ExpoBici v Padove (Taliansko) a EICA vo Verone.