Nové rady cestných bicyklov Pinarello F a X

Dátum 22.2.2023 sa stal dňom D pre predstavenie nových modelových rád cestných bicyklov Pinarello F a Pinarello X. Kým séria F je zameraná na športový výkon, rámy nove série X spadajú do trhového segmentu endurance cestných bicyklov. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

PINARELLO F

Na svetlo sveta prichádza úplne nová rada bicyklov ponúkajúca nekompromisný balíček výkonu určený pre širokú skupinu cyklistov. Zamerali sme sa na koncept ALL-ROUND PERFORMANCE (všestranný výkon), aby séria F excelovala v každom teréne, bola nedostihnuteľná v stúpaniach, no taktiež v rýchlych zjazdoch.

PRETEKÁRSKA GEOMETRIA

Víťazi 30 grand tour sedlali bicykel Pinarello a celkovo 70 rokov víťazstiev a neustáleho zlepšovania nás doviedlo k záveru, že sme vyvinuli najlepšiu pretekársku geometriu rámu v cyklistickom priemysle. Tá je veľmi blízka vrcholu v našej ponuke, rámu Dogma F a rámy novej série F budú ponúkané v 9 veľkostiach, aby sme každému jazdcovi vedeli ponúknuť dokonalý bicykel.

NÍZKA HMOTNOSŤ BEZ KOMPROMISOV

V boji o víťazstvá sa ráta každý gram. Ale ak sa honba za nízkou hmotnosťou stáva jediným cieľom, odrazí sa to buď na výkone alebo bezpečnosti. Preto sa naša snaha nezamerala len na samotný rám, ale celý systém: rám, sedlovka, vidlica a riadidlá, a unikátne kúsky ako titanový zámok sedlovky vyrobený technológiou 3D tlače. Na konci toho celého sme radi, že sa môžeme pochváliť nízkou hmotnosťou, a to 950g pri rámoch F9 a F7 a 990g v prípade F5 (vážené pri veľkosti rámu 53).

POUŽITÝ KARBÓN

Správny výber materiálov do veľkej miery ovplyvňuje celkové vlastnosti rámov, a preto sú rámy série F ponúkané v dvoch typoch karbónu, aby čo najlepšie naplniili potreby jednotlivých jazdcov. Použili sme karbón od nášho japonského partnera Toray, svetového lídra v oblasti výroby karbónových vlákien:

T900: použitý na rámoch F9 a F7, ponúka ideálnu rovnováhu medzi nízkou hmotnosťou, reaktivitou a absorpciou vibrácií. Je perfektný na pretekanie.

T700: použitý na ráme F5, tiež ponúka vysoku reaktivitu a výkon, avšak pri lepšej schopnosti pohlcovať vibrácie.

Z LÁSKY K RÝCHLOSTI

Naše bicykle sú najrýchlejšími naprieč všetkými kategóriami. Od dráhových, až po gravel. Všetky sú vyvíjané vo veterných tuneloch, za pomoci najmodernejších CFD systémov. Pri vývoji rámov série F sme to pretavili do týchto detailov:

  • TiCr – plne integrovaná vnútorná kabeláž
  • Aero sedlovka – napomohla výraznému zlepšeniu aerodynamiky v oblasti zadnej stavby rámu
  • Dolná rámová časť – oblast mondáže košíka pre fľašu je tvarovo upravená pre lepšiu aerodynamiku
  • Aerodynamická hlava riadenia
  • Upravená sedlová časť rámu
DETAILY

Širšia predná vidlica a zadná stavba umožňujú obutie plášťov do šírky 30mm pri zachovaní skvelých jazdných vlastností v zmysle zatáčania a celkovej obratnosti bicykla. Integrovaný zámok sedlovky znižuje oproti predošlým modelom hmotnosť o 36g, a navyše umožnil zmeniť konštrukčný tvar sedlovky pre zlepšenie aerodynamických vlastností. Asymetria pre symetrickú jazdu, to je už dlho základom DNA rámov Pinarello. Asymetrická hlava riadenia je konštruovaná tak, aby umožnila vnútorné vedenie plne integrovanej kabeláže. Asymetrická zadná časť zas dotvára perfektne vybalansovaný rám. Vylepšené uloženie batérie pre elektronické sady je navrhnuté tak, aby vylepšilo aerodynamiku rámu, znížilo jeho tažisko a tým umožnilo čo najlepšie jazdné vlastnosti.

 

PINARELLO X

Prvý rám Pinarello, ktorý bol stvorený na to, aby ponúkol perfektnú zmes výkonu a komfortu. Pinarello X je venovaný všetkým cyklistom, ktorí jazdia v prvom rade pre radosť, no od svojho bicykla požadujú aj určitú dávku responzivity a výkonu, či už v stúpaniach alebo zjazdoch. Vytvorili sme výkonný a ľahký bicykel pre celodennú komfortnú jazdu, a to vďaka použitým materiálom, unikátnej geometrii rámu a inovatívnemu prístupu k jeho zadnej stavbe.

KOMFORTNÁ GEOMETRIA

Jazdná pozícia je kľúčom ku komfortu na bicykli, obzvlášť pri dlhých jazdách. Preto sme pre radu Pinarello X vyvinuli našu jedinečnú Endurance+ geometriu ponúkanú v 9 veľkostiach rámu, čo je oveľa viac, ako pri akomkoľvek inom endurance bicykli. Vďaka tomu si každú jazdec môže vybrať tú najideálnejšiu veľkosť.

KOMFORT BEZ KOMPROMISOV

Ak pre je pre vás pocit radosti z jazdy viac ako pocit z víťazstva, garantujeme vám, že v sedle rámu Pinarello X nájdete tú správnu uvoľnenú jazdeckú pozíciu pre dlhé jazdy. K pocitu maximálneho komfortu tiež výrazne prispieva naša inovatívna zadná stavba vytvorená tak, aby čo najviac absorbovala vibrácie. Vďaka jedinečnej zakrivenej konštrukcii a použitiu karbónu T600 od nášho japonského partnera Toray výrazne odpružuje nerovnosti bez nutnosti použitia mechanického systému pruženia.

Pri vývoji rady rámov Pinarello X sme tiež brali do úvahy najnovšie poznatky z oblasti kolies a plášťov, a to najmä kvôli faktu, že posledné dve edície pretekov Paris-Roubaix vyhrali jazdci na konvenčných rámoch s 32mm širokými bezdušovými plášťami. To potvrdzuje fakt, že pokiaľ ide o nájdenie tej správnej rovnováhy medzi rýchlosťou a kontrolou v obtiažnom teréne, šírka plášťov tu hrá výraznú úlohu.

DETAILY

Integrovaný zámok sedlovky znižuje oproti predošlým modelom hmotnosť o 36g, a navyše umožnil zmeniť konštrukčný tvar sedlovky pre zlepšenie aerodynamických vlastností. Aj pri endurance bicykli nepodceňujeme úlohu aerodynamiky a podobne ako pri sérii F, aj séria X využíva našu technológiu kompletne integrovanej vnútornej kabeláže TiCr, či optimalizovaný tvar spodnej časti rámu. Každý ušetrený watt vám totiž umožní jazdiť rýchlejšie alebo dlhšie.